Odkrywaj & Doświadczaj

Na Beniaskie! i okolicy jest wiele do odkrycia i doświadczenia.
Oto tylko mały wybór:

Kanał Elbląski


Statki podróżują tędy przez góry, z Iławy lub Ostródy do Elbląga nad Zalewem Wiślanym. Start: Buczyniec: Muzeum i pomnik budowniczego Georga Jacoba Steenke

Olsztyn


Stolica województwa warmińsko-mazurskiego: z piękną starówką, zamkiem, planetarium i obserwatorium astronomicznym oraz wieloma jeziorami. I relaksujące wycieczki kajakowe po Łynie.

Wycieczki na Komoot


Wokół Beniaskie! jest wiele wycieczek pieszych lub rowerowych; nie sposób nie przejść przez głębokie lasy, podziwiać stare dwory lub zatrzymać się na kąpiel w wielkich jeziorach. Wszystkie wycieczki na Komoot.

Pasłęka


Rzeka graniczna między Warmią a Oberland. Spływy kajakowe po Zalewie Wiślanym, podglądanie bobrów w ich legowiskach, albo po prostu zanurzenie kopyt w rzece, np. na bystrzach w okolicach Beniaskie!

Zalew Wiślany & Mierzeja Wiślana


Dobre 60 km i jesteście nad morzem. Spotkaj się z Cesarzem (Kadyny) i Kopernikiem (Frombork) nad brzegiem zalewu. Dalej łodzią przez lagunę na mierzeję: polowanie na bursztyn na plaży lub do końca (unijnego) świata...

Wędkowanie na Beniaskie! i okolice


Jezioro Beniaskie jest regularnie zarybiane przez PZW. Zazwyczaj łowione są szczupaki, liny lub sumy, a czasami nie łowi się nic. Wymagana jest licencja wędkarska - łatwa do zamówienia i ważna na wiele jezior w okolicy.

Hanzeatyckie Miasto Gdańsk


Na pięknej starówce i w starych magazynach nad Motławą na każdym kroku czuć hanzeatycką przeszłość. Koniecznie wejdź na 402 stopnie kościoła Mariackiego i spójrz na miasto i zatokę.


Wilczy Szaniec


Niezrównany dokument historyczny, równie szokujący, co imponujący, oraz miejsce nieudanego zamachu na hrabiego von Staufenberga 20 lipca 1944 r. Dobrze połączyć z wycieczką nad wielkie jeziora na Mazurach.

Malbork


Największy na świecie zamek był siedzibą Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego i jest również największym ceglanym budynkiem w Europie. Także wiele innych ceglanych budynków: ratusz, dworzec, wieża ciśnień, poczta i dwie bramy.

Camp SPA


Unikalne i słynne SPA pod gołym niebem w środku brzozowego lasu: jacuzzi w skale, kąpiel ziołowa w brzozie i pokrzywie, kąpiel mineralna zeolitowa, masaże fizjo. Z Beniaskie! tylko krótka podróż rowerem przez pola i lasy.

Niwa


A tuż w drodze powrotnej z Camp SPA: kreatywna, świeża kuchnia "from-Farm-to-Fork". Tylko własne i regionalne produkty pysznie przygotowane i delektowane z widokiem na pagórkowatą przestrzeń Oberlandu.

Wszystko to i wiele więcej można znaleźć w naszym Przewodniku Odkrywcy: Otrzymacie go natychmiast po dokonaniu rezerwacji i można zapoznać się i czekać z niecierpliwością :-)

A na Beniaskie jest wiele do odkrycia & przeżycia też dla Maluchów >>>